Staj ve çıraklık mağdurları öğrenim döneminin sigorta başlangıcı sayılmamasının ardından yetkililere seslenerek mağduriyetlerinin giderilerek haklarının verilmesini istiyor.

Belediye-İş İBB ile anlaştı: İşçiler 'Bizi sattınız' diye şubeyi bastı Belediye-İş İBB ile anlaştı: İşçiler 'Bizi sattınız' diye şubeyi bastı

Çıraklık ve meslek okullarında durumu olmayan çocukları sigortanız yapıldı diyerek kandırıldıkalrını söyleyen mağdurlar konunun biran önce meclisten geçerek çözüme kavuşmasını istiyor.

STAJ VE ÇIRAKLARA ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Edinilen bilgilere göre staj ve çıraklık konusunda geniş bir çalışma yapıldığını ve çalışmanın sonuna gelindiğini belirtti.  Eski Bakan Vedat Bllgin'in geçmiş dönemlerdeki son açıklamasına baktığımızda çıraklıkla ilgili bir çalışma başlattıklarını belirtmişti. Bakan Bilgin'in başlattığını yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sonlandırdı. 

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin görevinden ayrılmadan hemen önce şöyle bir açıklama yapmıştı:

“Şimdi orada iki ayrı şey var. Bir tanesi muhtelif alanlarda staj yapanlar var. Sayıları çok fazla bunların. Ben de hep o örneği veriyorum diyorum ki ben size 3 stajyer göndereceğim. Bunlar çalışsın. Siz de tamam diyorsunuz. Sonra ortaya sigorta çıkıyor. Böyle bir şey olursa siz işe alır mısınız? Orada yapılan sağlık ve mesleki kazalarından doğabilecek sıkıntılar için yapılan sigorta. Çıraklık okulları ayrı. Onu ayırmamız lazım. Devamlılık gösteren bir iş ilişkisi ise ondaki uygulamada reform yapmamız lazım. Onun sisteme dahil edilmesi gerekir.” demişti.