Süresiz nafaka, son bulmuş evliliklerin neredeyse hepsinde bir mağduriyet durumuna sebep oluyor. Evliliğin bitmesine, bağların koparılmasına rağmen süresiz nafaka ödemek zorunda kalan erkek tarafı büyük zorluklarla mücadele ediyor. Yüksek meblağda kadınlara verilen nafaka yüzünden erkekler hayatlarına devam etmekte güçlük yaşıyor. Mağdurlar süresiz nafaka probleminin bir an evvel çözüme kavuşmasını istiyor. İşte haberin detayları...

Mağdurlar, evliliklerinin bitmesi, yolların ayrılması, bağların koparılmasına rağmen ömür boyu nafaka ödemenin saçma bir şey olduğunu düşünüyor. Öte yandan karşı tarafa ödenen yüksek meblağlar, mağdurların bireysel yaşantısını oldukça zora sokuyor.

Türkiye'de toplam 3 milyon nafaka mağduru var.

Türkiye'de toplam 3 milyon nafaka mağduru var. Kimi boşanamadıkları eşlerine para ödüyor, kimise boşandığı eşine. Bu durumdan muzdarip olan mağdurların tek bir ortak isteği var; yaşadıkları mağduriyetin bir an evvel son bulması... 

Ara bulucu zorunlu hale gelecek!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un açıklamasına göre, bundan böyle aile hukukuna dair olan davalarda ara bulucu zorunlu hale gelecek. Davalar ara bulucu eşliğinde gerçekleştirilecek.

Tek istekleri bu saçmalığın son bulması!

Boşanmalarına rağmen karşı tarafa düzenli nafaka bedeli ödemek zorunda kalan mağdurlar artık bu durumun son bulmasını istiyor.

PİKTES Öğretmenleri atama bekliyor PİKTES Öğretmenleri atama bekliyor