Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığını duyurarak, bu kapsamda emekli ikramiyelerinin de bayramdan önce hesaplara yatırılacağını bildirdi.

NE ZAMAN HESAPLARA YATIRILACAK?

Bu yıl yapılan % 50'lik zam sonrası emekli bayram ikramiyesi 2 bin TL'den 3 bin TL'ye yükselmişti.Bu yıl için planlanan ödeme şekline göre, ilk ödeme Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesaplarına yatırılırken ikinci ödemeler ise Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak.

Orman Genel Müdürlüğü'nden çarpıcı açıklama: Bayramın 1. gününden bu yana 153 yangına müdahale edildi Orman Genel Müdürlüğü'nden çarpıcı açıklama: Bayramın 1. gününden bu yana 153 yangına müdahale edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceği öğrenildi. 

SSK, BAĞ-KUR ve EMEKLİ SANDIĞI GÜNLERİ BELLİ Mİ?

Öğrenilenlere göre; 4C (Emekli Sandığı) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde, 4B (Bağ-Kur) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 11 Haziran 2024 tarihinde ve 4A (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde hesaplara yatırılacak.

Kaynak: T24