Aile içi kavgayı ayırmak isteyen polis ekipleri, bir şahsın bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırgan şahıs polis ekibinin silahını çekmesiyle etkisiz hale getirildi.

Olay, sabah saat 08.30 sıralarında Kepez ilçesi Yeniemek Mahallesi 2579 Sokak üzerinde meydana geldi. Hırsızlık ihbarına giden polis ekipleri, aynı sokak üzerinde aile içi kavga yaşandığını görüp müdahale etmek istedi. Kavgayı ayırmak için duran polis memurları, araçtan iner inmez Cengiz Meşe'nin saldırısına maruz kaldı. Polis ekipleri ile şahıs arasında arbede yaşandı. Bir polis memuru, şahsı biber gazı ile etkisiz hale getirmeye çalışırken bir anda dengesini kaybederek yere düştü ve şahıs elinde bulunan bıçak ile yere düşen polis memurunu bacağından bıçakladı. Diğer polis ise şahsı silahını çekerek saldırganı etkisiz hale getirmeye çalıştı. Tüm yaşananlara rağmen polisler bıçaklı saldırgana karşı silahlarını ateşlemeden müdahale etmeye çalıştı.

Giresun'da vahşet: Eşini keserle öldürüp intihar etti! Giresun'da vahşet: Eşini keserle öldürüp intihar etti!

Etkisiz hale getirildi

Saldırgan, akrabalarının da araya girmesi ile etkisiz hale getirildi. Bıçağa polis ekipleri tarafından el konuldu. 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırgan şahıs, olay yerinde polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, yaralı polis memuru Osman Aldemir ise Kepez Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olayla ilgili incelemesi devam ediyor.