TBMM'nin 1 Ekim'de açılmasıyla birlikte, ikinci torba yasada çeşitli alanlarda düzenlemeler yapılması planlanıyor. Bu düzenlemeler arasında taşerona kadro verilmesi ve emeklilere ara zam ödenmesi gibi konular da bulunuyor. Öte yandan  Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem'in açıklamasına göre taşeron işçilere kadro düzenlemesi 2. torba yasada yer alacak.

TAŞERONA KADRO DÜZENLEMESİ GÜNDEMDE

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci ile ilgili merak edilenler arama motorlarından sıkça aratılıyor. Taşerona kadro düzenlemesi, son dönemde en çok konuşulan konulardan biri oldu. Bu düzenleme ile taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesi hedefleniyor. Taşerona kadro düzenlemesi bekleyen işçiler, Meclis’in açılmasını ve yasal düzenlemenin yapılmasını umutla bekliyor. Bu konuda çalışmaların sürdüğü ve son aşamaya gelindiği belirtiliyor.

Taşerona kadro düzenlemesinin 2. torba yasa olması bekleniyor

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci hakkında merak edilenler sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili son durumu açıkladı. Bakan Işıkhan, taşerona kadro düzenlemesinin Meclis'in yeni yasama yılında görüşüleceğini söyledi. Bakan Işıkhan, taşerona kadro konusunda çalışmaların aralıksız sürdüğünü de ifade etti.

Kamu Mühendisleri, "Mühendislik Meslek Kanunu" hazırlanmasını talep ediyor! Kamu Mühendisleri, "Mühendislik Meslek Kanunu" hazırlanmasını talep ediyor!

Öte yandan Meclis'in yeni yasama yılına başlamasına sayılı günler kaldı. 1 Ekim 2023'te açılacak olan Meclis'in ilk işlerinden birinin 2. torba yasa olması bekleniyor. 2. torba yasanın içeriğinde taşerona kadro maddesinin de bulunacağı iddia ediliyor.

Taşerona kadro gelmesine ilişkin açıklama geldi

Faruk Erdem taşerona kadro gelmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Memurların 3600 ek gösterge artışından SSK ve Bağ-Kur prim eşitlenmesine, evlilik kredisinden taşeron kadrosuna kadar birçok konunun bu ikinci torba yasada yer almasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.