Eşini canice katleden şahıstan şok sözler: Beni tahrik edeceğine medeni şekilde konuşsaydı Eşini canice katleden şahıstan şok sözler: Beni tahrik edeceğine medeni şekilde konuşsaydı

TBMM Genel Kurulunda söz alan DEM Parti Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan, "Suriye'de Türkiye bu defa ne arıyor?" sorusunun herkesin merak ettiği bir soru olduğunu söyledi.

Suriye ile kurulacak ilişkilerin açık ve şeffaf olması gerektiğini belirten Doğan, "Eğer aksi bir seçenek tercih edilirse biz dün olduğu gibi bugün de yarın da elbette adil ve demokratik bir gelecek için komşu ülkeler de dahil olmak üzere mücadele etmeye devam edeceğiz." dedi.

"TÜRKİYE'NİN GÜNEYİNDE BİR TERÖR KORİDORU KURULMASINA İZİN VERMEDİK, İZİN VERMEYECEĞİZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, DEM Parti Şırnak Milletvekili Doğan'ın "Türkiye Suriye'de ne arıyor, ne işi var?" sorusuna, "Bu soru yerine doğru soru: 'Binlerce kilometre öteden gelip ülkemizin yanı başında bir terör koridoru kurmak isteyenlerin Suriye'de ne işi var?'" karşılığını verdi.

Türkiye'nin, Suriye'nin içişlerine karışma, üniter yapısına müdahale etme gibi bir tutumu olmadığının altını çizen Gül, "Suriye'nin kendi birliğini, beraberliğini koruması bizim için önemlidir. Yan komşuda çıkan bir yangın sizin eve de sıçrayabilir." dedi.

Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de, orada yaşayan Kürtlerin pasaport meseleleri başta olmak üzere, bütün sorunlarını dönemin Devlet Başkanına ilettiğini hatırlatarak, "Suriye'de, Irak'ta, İran'da, nerede olursa olsun, Kürtlerin yaşadığı her meselede; hangi ırk olursa olsun, Türkmenlerin, Arapların, Keldanilerin, Hristiyanların tüm meselelerinde yanlarında olduk, her türlü mücadelelerinde yanlarında olacağız ama terörün de karşısında olacağız; Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoru kurulmasına izin vermedik, vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

“MASUM İNSANLARIMIZ KATLEDİLİRKEN GÖSTERMEDİKLERİ HASSASİYETİ TERÖRİSTLER İÇİN GÖSTEREN DEM PARTİ…”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, DEM Parti'nin "Türkiye'nin yanlış Suriye politikasının yol açtığı sorunların ve çözüm yollarının araştırılması" üzerine verdiği grup önerisi için "Tamamı Kandil politikalarına paralel bakış açısıyla kaleme alınmış, Kandil'in iddialarını ve temennilerini dillendiren..." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin terör örgütleri üzerinden, sınırında oynanan kirli oyunları bozduğunu ve sadece PKK-PYD'yi değil terör örgütüne tonlarca silah yardımı yapan ve onları semirten ABD'yi de sınırlarından uzaklaştırmayı başardığını belirten Önen, "Bu başarıda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın uyguladığı kararlı ve zorlayıcı diplomasinin etkisi büyüktür. Bölücü örgüt, Suriye sahasındaki istikrarsızlıktan güç almakta, diğer terör örgütleriyle de işbirliğinden çekinmeyerek bu ortamda hareket kabiliyetini geliştirmeye çalışmaktadır." diye konuştu.

Önen, şunları kaydetti:

"PKK, asker, sivil vatandaşlarımızı ve masum insanlarımızı katlederken göstermedikleri hassasiyeti teröristler için gösteren DEM Parti; Barış Pınarı Harekatı'na 'işgal', terörle mücadeleye 'savaş', PKK'ya 'Kürtler', Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önünde, vatanları için mücadele veren Suriye Milli Ordusu'na 'DEAŞ' diyerek iftira eden bir partidir. Dolayısıyla; Suriye'deki insan haklarını, savaşın Türkiye'ye ekonomik yansımalarını dert ettiğine kimse bizi inandıramaz."

Editör: Elif Zülfigaroğlu