OGM’den ücreti ödenmediği için helikopterlerin yangına müdahale etmediği iddialarına yanıt OGM’den ücreti ödenmediği için helikopterlerin yangına müdahale etmediği iddialarına yanıt

Türkiye Emekliler Platformu Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, Emekliler Haftası dolayısıyla Tüm Emekliler Derneği Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, emeklilerin haklarının görüşülmesi sırasında masada yer almadıklarını belirtti. Çalışkan, "Haklarımız görüşülürken masada olmayan tek kesim emeklilerdir. Kimse bize 'ne verelim, ne edelim' diye danışmıyor maalesef." dedi.

"SENDİKALAŞMAK İSTİYORUZ"

Çalışkan, Türkiye'deki emeklilerin yaşam standartlarının Avrupa'nın gerisinde kaldığını ifade ederek, uzun bir çalışma hayatının ardından emekli olan insanların huzur ve refah içinde bir yaşam hayal ettiklerini vurguladı. "Emekliler olarak sendikalaşmak istiyoruz," diyen Çalışkan, emeklilerin haklarının masada temsil edilmediğine dikkat çekti.

2023'te çalışanlara verilen seyyanen artışın, emeklilerle çalışanlar arasındaki gelir farkını çok açtığını belirten Çalışkan, emekli aylıklarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, taban aylığın asgari ücret düzeyine getirilmesini talep etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı