Sosyal medyada biri 40 günlük diğeri 30 gün sonra dünyaya gelecek iki bebeğe 100 bin TL değer biçildi. Bebeklerini satmak isteyenler bebekleri için ilan açtı ve maddi zorlukları bahane gösterdi.

Bakan Şimşek'ten beyanname vermeyenlere son çağrı! Ceza ödememeleri için... Bakan Şimşek'ten beyanname vermeyenlere son çağrı! Ceza ödememeleri için...

Kırıkkale’de bir anne 55 günlük kız bebeğini 100 bin TL karşılığında internet sitesinde ilana koyarak pazarlık yaptı. Kimliği, doğum raporu olmayan ve evlilik dışı dünyaya gelen bebek için ilandaki açıklamaya “Borçlarım var. Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları ve bebeği aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim” diyerek satma sebebini maddi sıkıntılar olarak gösterdi.

Aile, bebeğin fotoğrafını da paylaştı. Bir anne ise 40 günlük bebeği olduğunu ücret karşılığında güvendiği kişiye bebeğini vereceğini yazdı. Ücreti yüz yüze yapılan görüşme ve güven sonrası belirteceğini de açıklamasına not düştü.

İLANDA ULTRASON FOTOĞRAFI VAR

Antalya’da 23 yaşındaki bir anne ise doğumuna 30 gün kalan kız bebeğini 110 bin TL’ye internet üzerinden satışa koydu. İlanda bebeğin doktor kontrolleri ve ultrason fotoğraflarını da paylaşan kadın, “Acilen bebeğimi vermek istiyorum” ifadesine yer verdi. Hamile kadın, doğum masraflarını da alıcının ödemesi gerektiğini belirtti.