Vatandaşlar hayat pahalılığı ile mücadele ederken, ara zamma kapılar kapandı. 3 işçi konfederasyonu ise birleşerek karşı hamleye hazırlandı. DİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ, bugün TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde asgari ücrete ara zam talebine ilişkin ortak bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, dini değerlere saldıran kişinin gözaltına alındığını bildirdi İçişleri Bakanı Yerlikaya, dini değerlere saldıran kişinin gözaltına alındığını bildirdi

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, CHP Genel Merkezi’nde Özgür Özel’i ziyaretinin ardından yaptığı basın açıklamasında, bugün yapacakları ortak basın açıklamasını duyurmuştu.

Arslan açıklamasında, “Yarın üç konfederasyon olarak ortak bir metin hazırladık. Yarın TÜRK-İŞ’de bu açıklamalarımızı yaparsak arkadaşlarımıza haksızlık etmemiş oluruz. Birlikte açıklamayı yapacağız. Hem taleplerimizi hem de olması gerekenleri, yaşadığımız zorlukları, sorunları bunları çözümleriyle beraber ortaya koyuyoruz. Sadece eleştirmek değil, çözüm de ortaya koyuyoruz. Umarım, bunu başarmış olacağız yarın” ifadelerine yer vermişti.

Editör: Yudum İmal