Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden ve eğitimi çok derinden etkileyen 'ücretli öğretmenler' sorunu çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Yıllarca eğitimini aldıklarını mesleklerini hakkıyla icra etmek isteyen öğretmenler, aynı işi yaptıkları meslektaşlarıyla farklı şartlara sahip olmaya tepki gösteriyor.

Yıllarca alanlarında eğitim alan ücretli öğretmenler hayallerini kurduğu mesleklerini yapmak için uzun süre boyunca kadro stresiyle mücadele etmek zorunda kalmalarına tepki gösteriyor. Ülkemizdeki eğitim sistemi ağır eleştiriler alırken milyonlarca öğretmenin mesleklerini icra etmek için yıllarca atama beklemesi eleştirilerin de odağı oldu. 

Memur öğretmenlerin MEB'e yeniden ataması için Liyakat-Sen talebi Memur öğretmenlerin MEB'e yeniden ataması için Liyakat-Sen talebi

Devlet kurumlarına bağlı olarak kamu kurumlarında  çalışan ücretli öğretmenlerin aldığı maaş enflasyonun altında ezilmeye devam ederken, özlük haklaı verilmeyen ve kadrosuz olarak hizmet eden binlerce öğretmene ilişkin Meclis'e sunulan kanun tekliflerinden geri dönüş yapılmadı.

Whatsapp Image 2024 07 06 At 23.17.17

EK DERSLİLER HAKLARINI TALEP EDİYOR

X (Twitter) üzerinden etkinlik düzenleyen öğretmenler, ##AKPEkDersliyeHakkınıVer etiketiyle yetkililere seslenerek mağduriyetlerinin çözülmesini bekliyor.

Editör: Zeynep Peksoy