Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sedat Peker'le görüşmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitmek için büyükelçiliğe başvuru yaptığı bilgisini duyurdu. Peker, ortaya attığı iddialarla gündemi derinden sarsmıştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili atmaya hazırlandığı adımı açıkladı.

Sedat Peker’in susturulması için hükümetin uluslararası kampanya başlattığını belirten Özdağ, “Peker’in tanık koruma programı kapsamında geri dönmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

"KENDİSİYLE GÖRÜŞMEK İSYİYORUM"

Özdağ, “Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) kendisiyle görüşmeyi istiyorum. Dün BAE Büyükelçiliği'ne resmi mektup yazarak Zafer Partisi Genel Başkanı ve milletvekili olarak BAE’yi ziyaret etmek istediğimi bildirdim. Bu ziyaret sırasında Sedat Peker'le ve ailesiyle görüşmek istediğimi ifade ettim” dedi.

İsmailağa Cemaati'nden, kızını 6 yaşında evlendirdiği iddia edilen Gümüşel hakkında açıklama İsmailağa Cemaati'nden, kızını 6 yaşında evlendirdiği iddia edilen Gümüşel hakkında açıklama

Özdağ, bu ziyareti ve görüşmeyi engellemek için AK Parti'nin büyük bir çaba harcayacağını beklediğini belirtirken "BAE'nin bu baskılara boyun eğmeyeceğini umut ediyorum" dedi.