Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden Brezilyalı futbolcusu Luiz Gustavo hakkında paylaştığı video ile tepkileri üzerine çekti. Fenerbahçe'den ilk açıklama geldi...

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyoruz" dedi. Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Luiz Gustavo ile ilgili video paylaştı. Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyoruz" dedi.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Ülkemizin siyasi çerçevedeki gündemlerinden biri olan mülteciler konusuna dair yapılan ilgili paylaşımda; Kulübümüzün ve sözleşmesi devam eden, üç yıldır formamıza saygıyla, sorumlulukla hizmet eden, takımımızın kaptanlığını yapmış bir futbolcusunun adının kullanılması, ima edilmesi kabul edilemezdir" denildi.

Açıklama, şöyle devam etti: "Daha önce pek çok kez vurguladığımız bir gerçeği bir kez daha en açık haliyle dile getirmek istiyoruz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü siyaset üstü bir konumdadır. Zorla içine çekilmediği sürece hiçbir siyasi sürecin, konunun ve gündemin bir parçası olmamıştır ve olmayacaktır."

Balayından dönen yeni evli çift kazada can verdi! Balayından dönen yeni evli çift kazada can verdi!

Açıklamada, şunlar vurgulandı: "Bu gerçekten hareketle Sayın Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyor; kulübümüzün hiçbir siyasi gündeme dâhil edilmemesini rica ediyoruz."