Deniz Akkaya 16 yaşındaki kızı A. Önbilgin'in telefonunu aldığı için kendisine şiddet uyguladığını bu nedenle Sosyal Hizmetler'e bıraktığı iddiası gündeme taşınmıştı. Olay sonrasında babası ve dedesi küçük kızın velayeti için dava açarak kazanmış, kızın velayeti babası Efe Önbilgin'e verilmişti. Önbilgin Akkaya aleyhine tedbir kararı da aldırmıştı.

Akkaya bir şok da sosyal medya fenomen Miray İpekler ile adliyelik olmasıyla yaşadı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Miray İpekler Deniz Akkaya'dan şikayetçi oldu.

10 yıldır mankenlik ve modellik yaptığını, ailesiyle birlikte İstanbul Kadıköy'de yaşadığını, Akkaya ile yüz yüze gelmediğini ancak aynı işleri yapmaları sebebiyle ortak birçok arkadaşları olduğunu aktardı.

Bülent Ersoy'dan tepki çeken hareket: Garsonun yüz ifadesi sosyal medyada gündem oldu Bülent Ersoy'dan tepki çeken hareket: Garsonun yüz ifadesi sosyal medyada gündem oldu

ARAMIZDAKİ YAZIŞMALARI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

İpekler, Selin Ciğerci ile bir düğünde karşılaştıklarını ve Ciğerci ile çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştıklarını belirterek, "Deniz Akkaya fotoğrafları görmüş. Ciğerci ile Akkaya arasında mahkeme var. Sadece bu yüzden ailemle kalmış olduğum evde escortluk yaptığıma dair paylaşımlar yaptı. Aramızdaki yazışmaları da iznim ve bilgim olmadan sosyal medyada paylaştı" dedi.

İFADEYE GELMEDİ, YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Deniz Akkaya'nın kendisine ait ev adresini de sosyal medyada yaydığını belirten İpekler, ayrıca Akkaya'nın bir televizyon programında aleyhine tehdit edici paylaşımlarda da bulunduğunu ekledi. Şikayetin üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Deniz Akkaya hakkında "hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

Sabah'tan Arzu Kaya'nın aktardıklarına göre, soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan Deniz Akkaya savcılığa gelerek ifadesini vermedi. Tebligatlara rağmen ifadeye gelmeyen Akkaya hakkında savcılık yakalama kararı talep etti. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği Akkaya'nın ifadesinin alınması için hakkında yakalama kararı çıkardı.

Kaynak: Haber Global