Türk tiyatro ve sinema dünyasının sevilen ismi Ahmet Uğurlu, 71 yaşında aramızdan ayrıldı.

Uzun süredir kanserle mücadele eden Ahmet Uğurlu'nun vefat haberi, meslektaşı Zafer Algöz tarafından duyuruldu. Algöz, "Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük kayıp." şeklinde duygularını ifade etti.

Cem Yılmaz da Ahmet Uğurlu için duygusal bir veda mesajı paylaştı: "Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna ağabeyimin dayısı, Mustafa ağabeyimizin ağabeyi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı mekânı cennet olsun."

Bakan Yerlikaya: Bayram tatilinin ilk 2 gününde trafik kazalarında maalesef 16 kişi hayatını kaybetti Bakan Yerlikaya: Bayram tatilinin ilk 2 gününde trafik kazalarında maalesef 16 kişi hayatını kaybetti

14 sinema filminde rol alan ünlü oyuncu, 'Tabutta Rövaşata'da 'Mahsun', 'Döngel Kârhanesi'ndeki 'Keskin' rolleriyle akıllarda yer edindi. Televizyonda ise 'Karşı Şov' programıyla izleyicilerin kalbinde taht kurmuştu.

Editör: Dilara Adak