Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yıllardır hem ülke sınırları içinde hem de ülke sınırları dışında çalışan sözleşmeli olarak çalışan uzman çavuşlar, kadro talebini yineledi. Bulundukları görev yerlerinin tehlikeli olması ve can güvenlikleri konusunda endişelenen askerler herhangi bir problemde görevlerden alındıkları için mesleki güvence istiyor.

UZMAN ÇAVUŞLARIN İSTEKLERİ

1-Uzman çavuşlar kadro istiyor

2-Mesleki güvence istiyor

Kademeli emeklilik için kanun teklifi verildi gözler Meclis'e çevrildi! Kademeli emeklilik için kanun teklifi verildi gözler Meclis'e çevrildi!

3-Özlük haklarının düzeltilmesini istiyor

4-926 kanununa tabi olmak istiyor

Uzman çavuşlar, kamu kurumlarında çalışan personellerin kadroya geçirilmesinin ardından, görevlerini daha iyi yapabilmeleri için 200 bin asker güvenceli bir istihdam istiyor. Kadro istekleri seçim öncesi Meclis gündeminde olmasına rağmen kabul edilmedi. Uzman Erbaş Kanunun Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifini sunan Murat Bakan'ın imzası da yeterli olmadı. Oylamada kanun teklifi reddedildi ve uzman çavuşların kadro hayali başka bahara kaldı. Askerler, haklarını aramak için farklı platformlarda seslerini duyurmaya çalışıyor.

200 BİN UZMAN ÇAVUŞUN KADRO İSTİYOR

Uzman çavuşların kadroya geçiş talebi, Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici'nin liderliğinde devam ediyor. Tilkici, 37 yıldır uzman çavuşların sözleşmeli olarak çalıştırılmasına karşı çıkarak, vatan savunmasında hayatını kaybeden uzman çavuşların özlük haklarının korunması ve kadrolu statüye kavuşmaları için mücadele ediyor. Uzman çavuşların sesini duyurmak için çeşitli çalışmalar başlatan Tilkici, uzman çavuşların kadroya geçişinin hem ülke güvenliği hem de personelin can güvenliği açısından önemli olduğunun altını çiziyor.

Uzman çavuşlar kadro müjdesini bekliyor!

Uzman çavuşlar, kadro ve özlük hakları için umutla bekliyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan uzman çavuşlar, yurt içinde ve yurt dışında vatan savunması için zorlu şartlara katlanıyor. Ancak, can güvenlikleri konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Şehit ve uzman çavuş aileleri de bu durumdan endişe duyuyor. Konu, birçok devlet yetkilisinin gündemine gelmesine rağmen henüz çözüme kavuşmadı. Uzman çavuşlar, yerel seçimlere kadar kadro müjdesi almak istiyorlar. Mesleklerinin önemini ve fedakarlıklarını vurgulayan uzman çavuşlar, emeklerinin karşılığını talep ediyorlar.