15-15 yaşlarında her işte çalıştırılıp, sonra ‘sen stajyersin, öğrencisin’ deyip, hakları verilmeyen stajyer ve çıraklar şu anki içinde oldukları adaletsizliğin bitmesini istiyor. Henüz küçük, yaşıtları oyun oynarken ekmek parası kazanmak için çalışan staj mağdurları haklarına kavuşmak için seslerini duyurmaya devam ediyor. Mağdurlar, stajyer ve çıraklar geleceğin ustaları, ülkemize gerçek katma değer sağlayacak yapı taşları olduklarını ve " Stajyerin hak kaybı ciddi bir meseledir, daha fazla ertelenemez." dedi.

 Mali Müşavir Sosyal Güvenlik Uzmanı Arası Kara staj mağdurları çözümü hakkında şunları söyledi:

Orduevleri, polisevleri, öğretmenevleri işçileri kadro bekliyor! Orduevleri, polisevleri, öğretmenevleri işçileri kadro bekliyor!

"Bu gün avukat, doktor ve hatta yurt dışındaki gurbetçilerin tüm stajları SGK’ca emeklilik için başlangıç sayılmaktadır. Bu ülkenin öz ve öz evlatları olarak bizlerin emekleri alınterleri stajyerliği ve çıraklığı giriş sayılmamaktadır. Anayasanın eşitlik ilkesine dayanarak ve güvenerek diyoruz ki doktor, avukat ve yurt dışı stajyere tanınan imtiyazların biz stajyer ve çıraklara da sağlanması gerekmektedir. Aksi durumda bu hukuksuz ve haksız uygulama için demokratik hak arayışımızdan ödün vermemizi kimse beklememelidir. Çözüm çok kolay ve net. 5510 sayılı 1999 öncesi hakların teslim edildiği sosyal güvenlik yasanın içerisine bir madde ile stajyer ve çırakların başlangıç tarihlerinin borçlanılarak sigorta tarihlerinin başlangıç sayılması maddesinin eklenmesidir.”