TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti ve İYİ Partililer arasında çıkan gerginlik arbedeye dönüşmüştü. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs'e yumruk atarak tepki çekmişti.

Kafası açılan İYİ Partili Örs hastaneye kaldırılırken Örs'ün kalbindeki problem nedeniyle yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor. Siyasi parti liderleri de Örs ve İYİ Parti'ye geçmiş olsun dileklerini iletirken AK Partili Işık hakkında karar verildi.

Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan'dan acı haber Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan'dan acı haber

GENEL KURUL'A İKİ BİRLEŞİM KATILMAMA

Genel Kurul’da çıkan kavgada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’a da İçtüzüğün 163’üncü maddesi uyarınca Meclis’ten geçici olarak iki birleşim çıkarma cezası da oylama sonucu verildi. Işık veya yerine bir başka AK Parti milletvekili savunma yapmadı.

İKİ MİLLETVEKİLİNE KINAMA CEZASI

TBMM Genel Kurulu'nda İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ile HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'na Meclis'e yakışmayan söz ve davranışı nedeniyle kınama cezası verildi.