Fransa Ligue 1 devi Paris Saint-Germain'in Fransız süperstarı Kylian Mbappe, için flaş iddia ortaya atıldı. İspanya'nın önde gelen Marca, AS, Mundo Deportivo, El Pais, La Vanaguardia, La Razon gazeteleri 25 yaşındaki yıldız futbolcunun sezon sonunda Fransız kulübüyle sözleşmesi bittikten sonra Real Madrid'e imza atacağını yazdı.

Ayrılacağını takıma söyledi

Aynı habere göre Mbappe, sezon sonu takımdan ayrılacağını takım arkadaşları ile paylaştı. Şimdilik eflatun beyazlıların sessiz kalacağını yazan İspanyol basını, Finansal Fair Play kurallarından dolayı Fransız kulüple ortak hareket edeceğini ve 25 yaşındaki Fransız golcünün transferinden son detayları konuştuklarını yazdı.

Bonservissiz gitse de PSG'nin onayı gerek

İspanyol basınındaki gazetelerin haberlerinde, Kylian Mbappe'nin her ne kadar sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olsa da, başka bir takıma transferinin gerçekleşmesi için Paris Saint-Germain ile anlaşılması gereken bazı maddelerin olduğunu yazdı.

Ecmel Faik Sarıalioğlu'ndan Büyükekşi'ye: Kaçma başkan Ecmel Faik Sarıalioğlu'ndan Büyükekşi'ye: Kaçma başkan

Mbappe için tek sorun: Maaş

Real Madrid'in Kylian Mbappe transferinde düşündüren tek konu; Mbappe'nin maaşı. Fransız yıldız, şu anki kulübü Paris Saint-Germain'den 72 milyon euro brüt ve hedeflere bağlı olarak bonuslardan oluşan bir maaş alıyor. Real Madrid ise Mbappe'ye 2030 yılına kadar sürecek bir sözleşme ve sezon başına 50 milyon euro'luk bir maaş teklif etmek istiyor. Ayrıca Başkent ekibinin, Kylian Mbappe'nin imaj haklarında da pay almak istediği İspanyol basınında yer buldu.

Mbappe bu sezon 31 maça çıktı. Yıldız oyuncu bu maçlarda 32 gol atarken 7 de asist katkısı verdi. 

Editör: Ali Çetin