İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sabiha Gökçen Havalimanı Şubesi Seyahat Belgeleri İnceleme, Risk Analiz Büro Amirliği ile Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, sahte evrak düzenleyen şüphelilerin ve insan kaçakçılarının yakalanması amacıyla çalışma yürütüyor.

Ekipler, Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan gelip, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarika kentine uçmayı planlayan Suriye uyruklu Taimaa Chahin'in, transit alanda Yunanistan'dan gelen ve Almanya'ya devam seferi olan Paraskevi Georgopoulou isimli kadınla buluşmasından şüphelendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC dönüşü konuştu: Miçotakis'in bakanına haddini bildirmesi lazım Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC dönüşü konuştu: Miçotakis'in bakanına haddini bildirmesi lazım

SATE PASAPORT VE BİLET ELE GEÇİRİLDİ 

İki kadını izlemeye alıp, beraber gittikleri tuvalet çıkışında yakalayan ekipler, gerçekleştirdikleri üst aramasında Chahin'in üzerinden Georgopoulou adına düzenlenmiş sahte pasaport ve Almanya'nın Stuttgart şehrine gidiş bileti ele geçirdi.

Yapılan ilk sorguda şüpheli Chahin'in, Almanya'ya gitmek için Yunanistan uyruklu Georgopoulou ile anlaştığını, bir araya geldikleri tuvalette pasaport ve bileti ondan aldığını söylediği öğrenildi.

Göçmen kaçakçılığı suçundan yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Georgopoulou, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Suriye uyruklu Taimaa Chahin'in ise sınır dışı edileceği bildirildi.

Editör: Yudum İmal