Taşeron işçileri yıllardır yetkililerin verdiği kadro sözlerinin yerine getirilmesini beklerken artan ekonomik krizle birlikte zorlaşan yaşam koşullarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Yaşadıkları bu haksızlıktan kurtulmak için kadroya alınmayı, eşit işe eşit maaş ve eşit hak talep eden taşeron işçileri çalışma şartlarından memnun olmadıklarını ve hak ettikleri karşılığı alamadıklarını belirterek kadroya geçmeyi, özlük haklarında iyileştirilme yapılmasını, hak ettikleri maaşı ve ek ücretleri almayı talep ediyor.

Seçim öncesi taşerona kadro konusu sık sık gündeme geliyordu. Ancak seçimin üzerinden aylar geçmişken taşerona kadro meselesi henüz çözüme kavuşturulamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen taşeron işçiler verilen kadro sözlerinin tutulmasını istiyor. 

Vedat Bilgin seçim sonrasını işaret etmişti!

Kadro bekleyen taşeron işçiler seçim öncesi bu mağduriyetin giderilmesini talep ederken eski Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin taşerona kadro meselesinin seçim sonrasında çözüleceğini şu sözlerle duyurmuştu: ''Mazaret ve tayin gibi sorunlar çözülebilir, onların imkanları var. Taşeron işçiliği konusunda çalıştık. Her bir konuyu bir dosya çalışmasıyla çalıştık. Bütün dosyaları kapata kapata gittik. Dosyalarımızdan biri de taşeron işçiliğiydi. Deprem oldu, çalışmalara ara verdik. En son oturuma geçici işçileri yetiştirdik. Taşeron işçilere söz verdim. Önümüzde duruyor, bunu Meclis'i açar açmaz gerçekleştireceğiz. Seçime endeksliyerek konuşmuyorum. Seçimi zaten biz kazanacağız. Ben olurum veya bir başka arkadaşım olur.''  

Vedat Bilgin'in bu açıklamasına tepki gösteren yüz binlerce taşeron işçisi yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini talep etmişti.

Başta Cumhurbaşkanlığı ve CİMER olmak üzere, ilgili makamlara yazdıkları dilekçe ve mektuplarla yaşadıkları sorunları anlatan taşeron işçiler kadro hakkı için mücadele etmeye devam ediyor. 

Seçimi Cumhur İttifakı'nın kazanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan'lığında göreve başlayan Vedat Işıkhan'ın ilk iş olarak uzun zamandır yüz binlerce insanın mağduriyetine neden olan taşerona kadro meselesini çözmesi bekleniyor. Taşeron işçiler 2. torba yasa ya da KHK ile taşeronlara ayrımsız kadro verilmesi için yetkililere seslenmeye devam ediyor. 

1 Ekim'de Meclis'in açılmasıyla seçim öncesi vaatlerinin gündeme alınması bekleniyor. Bir an önce kadro hakkına kavuşmak isteyen taşeron işçiler sosyal medya platformlarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek kadro sözlerinin tutulmasını talep ediyor. 

Taşeron, KİT ve belediye şirket işçilerine kadro teklifi Meclis'te!

Kadroya alınarak çalışma koşullarının iyileşmesini bekleyen taşeron, KİT ve belediye şirket işçileri bakan ve milletvekillerinin açıklamalarını yakından takip ederken CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 696 sayılı KHK ile kamuda çalışan taşeron işçilerle ilgili hazırladığı kanun teklifini Meclis’e sunmasıyla tekrar gündem oldular. 

Kasım ayının en çok satan araba markaları neler? Kasım ayının en çok satan araba markaları neler?

Haberin detaylarını okumak için tıklayınız.