Milyonlarca memurun beklediği müjdeli haberde sona yaklaşıldı. 3600 ek gösterge çalışması Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Peki, EYT'nin durumu ne? İşte detaylar...

Bilindiği üzere Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT sorununun çözümü için ilk önce 3600 ek göstergeyi işaret etmişti. 2022 yılı içerisinde çözülmesi planlanan 3600 ek gösterge için sona yaklaşıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hazırladığı düzenleme, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıda gözden geçirildi. Düzenleme sonucunda bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulması bekleniyor. Peki, EYT'de son durum ne? 

‘ÇÖZMEK GÖREVİMİZDİR’

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT konusunda düzenlenen büyük miting sonrası yaptığı açıklamada “Temmuz gibi enflasyondaki gidişat da değerlendirilerek kamuoyuyla paylaşılacak. EYT sorunu ile ilgili konular da gündemimizde, çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’nin çalışanlarının her problemi ve her sosyal sorunu bizim çözmemiz gereken sorundur ve bunların çözümü bizim görevimizdir” ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li Özgür Özer'den EYT yorumu CHP'li Özgür Özer'den EYT yorumu