Başarılı stoper Abdülkerim Bardakcı'nın Galatasaray'a transfer olmasının ardından neden Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı tercih etmediği belli oldu.

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin uzun süredir peşinde olduğu futbolcu Abdülkerim Bardakcı'nın Galatasaray'ı tercih etmesi gündeme bomba gibi düştü. 

Kulübün Fenerbahçe ile anlaşmasının ardından Bardakcı'nın bonservis bedeli yüzünden pürüz çıkarması işin gidişatını tamamen değiştirdi. Fenerbahçe'nin, futbolcuya istediği parayı vermeyince devreye Galatasaray girdi. Birkaç saat içinde Bardakcı ile anlaşma sağladı. İmzalar dün atıldı ve artık başarılı oyuncu kırmızı-sarı formayı giyecek. 

F.BAHÇE NE VERDİYSE KABUL EDİYORUZ

Abdülkerim Bardakcı transferinin perde arkası! Neden Fenerbahçe olmadı ve Galatasaray'ı tercih etti? İşte ayrıntılar...

Timur, Özgökçen’e, “Fenerbahçe ile ne kadara anlaştıysanız, aynı parayı vermeye hazırız; Abdülkerim’i istiyoruz” dedi. Özgökçen, “Biz Fenerbahçe ile el sıkıştık ancak Abdülkerim henüz anlaşamadı. Eğer Fenerbahçe kesin olarak anlaşamazsa aynı şartlar karşılığında size satabiliriz” karşılığını verdi. 

Özgökçen’in cevabı üzerine Abdülkerim ile temasa geçildi. O ana dek Fenerbahçe’den dönüş olmaması nedeniyle Abdülkerim, gece geç saatlerde Galatasaray’a “Evet” dedi.

BARDAKCI "NE TEKLİF EDERLERSE ETSİNLER, ASLA GİTMEM" DEDİ

Uzun süre beklemesine rağmen sarı lacivertlilerin olumlu ya da olumsuz bir cevap vermemesine sinirlenen Abdülkerim’in, “Bu saatten sonra Fenerbahçe ne teklif ederse etsin, gitmeyeceğim” dediği öğrenildi.  Tecrübeli futbolcunun transferinde Galatasaray yöneticilerinin, “Marcao gitmek istediğini bildirdi. O gittiği zaman defansta ilk 11’e en yakın isim sen olursun” sözlerinin etkili olduğu belirtildi. 

Abdülkerim Bardakcı transferinin perde arkası! Neden Fenerbahçe olmadı ve Galatasaray'ı tercih etti? İşte ayrıntılar...

Galatasaray, Abdülkerim’e yıllık 1 milyon dolar, kulübüne ise 3 yıl vadede 2 milyon 800 bin Euro ve bonus ödeyecek. Ayrıca DHA’ya özel açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, “Çok şükür hedeflerime ulaştım. Çok büyük bir camiaya gidiyorum. Türkiye’nin en büyük futbol takımlarından birisi” dedi.

Yeşil-beyazlıların Avrupa defteri kapandı Yeşil-beyazlıların Avrupa defteri kapandı

BARDAKCI, BEŞİKTAŞ İLE NEDEN ANLAŞAMADI?

Abdülkerim Bardakcı'yı uzun süredir kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş, bonservis bedelinde anlaşma sağlayamadı. Konyaspor, oyuncunun transferi için 5 milyon Euro'dan kapıları açmıştı. Ancak yönetim bu bedeli ödeyemeyeceğini alternatif formüller üzerinden yeni bir teklifte bulunacağını söylemişti. En son 3 milyon Euro+Salih Uçan transferi ile kulübün kapısını çaldı. Ancak Fatih Özgökçen bu teklife de sıcak bakmadı. Ardından Beşiktaş için Abdülkerim Bardakcı defteri tamamen kapandı.