31 Mart mahallî seçimlerindeki sonuçların sebeplerini araştıran parti kurmayları, önümüzdeki hafta başı MYK toplantısında bir araya gelecek. Alınan bilgilere göre Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü MYK’yı toplayacak. Erdoğan, MYK üyelerinin bayram tatili süresince saha gözlemlerini dinleyecek. Toplantıda ay sonu yapılması planlanan Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Kampı da masaya yatırılacak, izlenecek yol haritasına karar verilecek.

Kılıçdaroğlu paylaşımı nedeniyle disipline sevk edilmişti: Tanju Özcan'dan açıklama geldi Kılıçdaroğlu paylaşımı nedeniyle disipline sevk edilmişti: Tanju Özcan'dan açıklama geldi

Türkiye Gazetesi'nden Emrah Özcan'ın haberine göre; Kızılcahamam’da düzenlenecek ve 30 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’da sona erecek olan kampta, sekiz bakan sunum yapacak. Kampın ilk gününde genel başkan vekilleri, belediye başkanları ile tecrübe paylaşımı ve sohbet programında buluşacak. Ardından genel merkez yönetimi bölgelerindeki belediye başkanlarıyla koordinasyon toplantıları yapacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GÜÇLÜ MESAJLAR

Kampın ikinci gününde, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş sunum yaparak ilk oturum tamamlanacak.

İkinci oturumda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan basına açık olacak şekilde belediye başkanlarına hitap edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın burada Cumhur İttifakı’nın devamı, toplumda ve tabanda beklenen değişim hamlesi hakkında güçlü mesajlar vermesi bekleniyor.

BELEDİYE BAŞKANLARI PROBLEMLERİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A İLETECEK

Konuşmanın ardından toplantı basına kapatılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla genel istişare ve değerlendirme bölümüne geçilecek. Burada belediye başkanları yaşadıkları problemleri bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletme fırsatı bulacak.

Editör: Yudum İmal