CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Eskişehir ilçe belediye aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

Porsuk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan programda, AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’na sert sözler sarf etti.

ÖZGÜR ÖZEL HANGİ AÇIKLAMALARI YAPMIŞTI?

Eskişehir’de belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında açıklama yapan Özel, “Birisi daha bir yılı bile olmadan, geçen sene 14 Mayıs gününde, bundan 10 ay önce Eskişehirlilerin karşısına çıktı ve 'Ben Recep Tayyip Erdoğan'a muhalifim. Ben Milliyetçi Hareket Partisi'nin ona verdiği desteğe inanmıyorum, doğru bulmuyorum. Ben iyi bir insanım. İYİ Parti'de muhalefet yapmak üzere sizden destek istiyorum' dedi. Eskişehirlilerden oy aldı. Oy bir kentin bir siyasetçiye emanet ettiği namusudur. O oyları aldı ve bilmediğimiz bir şey var. Oyları alırken bir yandan da AK Parti'den teşvikleri alıyormuş. Onu sonradan öğrendik. Oyları muhalefetim, AK Parti'nin karşısındayım, Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısındayım diye topladı ve Recep Tayyip Erdoğan partisine geçti. Şimdi de 'Eskişehir'i bana verin, ben yöneteyim" demişti. 

Burdur'da doğal gaz 2 can aldı Burdur'da doğal gaz 2 can aldı

NEBİ HATİPOĞLU'NDAN JET YANIT!

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Özel'in açıklamalarına cevap vererek, Kendi genel başkanına, kendi büyükşehir belediye başkanına kumpas kurmuş zatın, çıkıp Eskişehirlilere ders vermeye ne hakkı ne de haddi var. 31 Mart'ta Eskişehir bakalım kendi öz evladının mı, yoksa yönetemediği İstanbul'dan kentimizi dizayn etmeye kalkanların kayyumunun mu arkasında duracak? Her türlü kutuplaştırma çabası Eskişehir'de geçersizdir. Ben her hemşehrime fayda sağlama, hayatına olumlu anlamda dokunma niyetinde ve çabasındayım. Siyasi nezakete örnek teşkil eden kampanya sürecimiz bu şekilde devam edecek.” dedi.