23 Kasım Çarşamba (yarın) gününden geçerli olmak üzere; akaryakıt pompa fiyatlarında 1,16 TL indirim bekleniyor.

Benzin ve mazot fiyatı başta olmak üzere akaryakıt pompa fiyatları için bu gece yarısından itibaren bir indirim geliyor. 

İşte EYT'de merak edilen tum sorular: Yaş sınırı ne olacak, kimler yararlanacak? İşte EYT'de merak edilen tum sorular: Yaş sınırı ne olacak, kimler yararlanacak?

Çarşamba (yarın) gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,16 TL indirim bekleniyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı 24.79 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 21.19 liradan satılıyor.

Söz konusu indirimin hayata geçmesiyle birlikte; benzinin litre fiyatı İstanbul'da 20,03 TL'ye, Ankara'da 20,19 TL'ye, İzmir'de TL'ye 20,20 TL'ye gerileyecek.

PETROL FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ?

Dünyanın en büyük petrol üreticisi ve tüketicisi ABD'de Merkez Bankası'nın sıkı para politikasına devam edeceği öngörüsünün resesyon beklentilerini güçlendirmesi de fiyatlardaki düşüşü destekleyen unsurlar arasında yer aldı.

Artan resesyon endişeleri emtia fiyatlarını baskılamaya devam ederken, dün Suudi Arabistan'ın petrol arzını artırmaya çalıştığına yönelik haberlerle Brent petrolün varil fiyatı 82,3 dolarla ocak ayından bu yana en düşük seviye inse de, yetkililerin bu iddiaları yalanlamasının ardından kayıplarının önemli bir kısmını telafi ederek günü 87 dolardan kapattı.