Aleyna Tilki, yasaklanan konserine tepki gösterdi. Olanlar oldu... İşte detaylar...

Son günlerde yasaklanan konser ve festivaller gündemden düşmüyor. Ardı arkası kesilmeyen bu yasaklar eleştirilere sebep oldu.

Twitter'da en çok Sıla Türkoğlu konuşuldu Twitter'da en çok Sıla Türkoğlu konuşuldu

Son olarak Çorum'da 16 Eylül'de düzenlenmesi planlanan Pırlanta Pirinç Festivali'nde sahne alacak olan Aleyna Tilki, Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal'ın kendisini hedef göstermesinin ardından, "Çok üzgünüm.. Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum" şeklinde isyan etti.

Tilki, yasaklanan konserine Twitter üzerinden tepki gösterdi

Tilki, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Çok üzgünüm.. Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum" diyerek şu açıklamalarda bulundu: "Çocukluğumdan beri sustuklarımı, yaşadıklarımı sahnede şarkılarımla iyileştirmek yaşamdaki tek yolum.. Benden sahnemi aldığınızda, benim yaşadıklarımı sindirebileceğim bir hayatım olmayacak… Ve beni etrafımdakiler dahil herkes üzüyor. Pandemi zaten çok zor bi dönemken, şuan ülkemizde konser yapmak da o kadar zor ki… Hadi ben konsere ruhen ihtiyaç duyuyorum. Benim ekibimdeki 50 kişi ailesine bakıyor… Hepimizin iyileşmesi için daha çok müziğe, konsere ihtiyaç var."