Özgür Erdursun açıkladı! Seçimler bitti şimdi ne olacak, Staj, Bağkur, asgari ücret emekli aylıkları ne olacak ? Özgür Erdursun açıkladı! Seçimler bitti şimdi ne olacak, Staj, Bağkur, asgari ücret emekli aylıkları ne olacak ?

Askerlik borçlanması mağduru memurlar düzenleme bekliyor. Herkese yeni haklar verilirken askerlik borçlanması mağdurlarının görmezden gelinmesine tepki gitgide büyüyor. 

EYT'de 4A ve 4B'ler tanınan askerlik borçlanması hizmet başlangıcı sayılırken 4C'nin ellerinden bu hakkın alınması büyük bir mağduriyete neden oldu. 

İşçi Haber takipçimiz mağduriyetini bu şekilde aktardı;

09.09.1999 yılında sigorta girişi olan memurun askerlik ve okul borçlanması sigorta başlangıcı sayılmayıp EYT kapsamına alınmadı. 2001 mart ayının başında sigorta girişi olan işçi ve esnafın askerlik borçlanmaları sayıldı. İşçi en fazla 5975 gün (bunun 540 günü askerlik borçlanması) ile yaş şartı kaldırıldığı için emekli dilekçesi verdi. Primini dolduran esnafa yaş şartı olmadığı için emekli olabilir. Peki, memur farklı bir ülkede mi askerlik yaptı, neden 60 yaşına tabi? Adalet ve eşitlik istiyoruz.