Genç Sağlık Sendikası ASM Grup Elemanları Komisyonu Başkanı Büşra Şahiner, ASM Grup Elemanları'nın hak ettiği çalışma şartlarına kavuşması adına çalışmalar yürütmeye, seslerini birçok mecrada duyurmaya devam ediyor. 

Kocaeli Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi'nde doktorların şiddetle karşı karşıya kaldığı anlar cep telefonu kameralarınca kaydedildi. Gündeme damga vuran görüntülerin ardından sessiz kalmayan ASM Grup Elemanları Komisyonu Başkanı Büşra Şahiner, İşçi Haber'e konuşarak yetkililere seslendi:

Sağlıkta şiddet bitmedi, bitmiyor... Her geçen gün yeni bir şiddet haberiyle, "Sağlıkta şiddeti kınıyoruz!" Ne yazık ki yetmiyor.

Özellikle güvenlik önlemlerinin olmadığı Aile sağlığı merkezleri şiddetin rahatça uygulanabildiği kurumlar haline gelmiş durumda, bu kurumlara istenilen kesici delici alet ile girilebiliyor bir çok AVM'de olan X-ray cihazları bu kurumlardan neden esirgeniyor bu kurumları ne zaman gözden çıktık merak konusu 

Şiddet aynı, şehir farklı! Magandalık aynı, isim farklı! Hepsi için söylenecek tek söz, tek talep;
"Sayın Fahrettin Koca... KOCA tedbirler nerede?" oluyor.

Şiddete uğrayan bir hekim arkadaşım, "Hasta tarafından odaya kilitlendim ve yarım saat boyunca dayak yedim." diyor bu ifade içler ürpertici oluyor. Tedavi etmek için muayene odasına hasta alan doktor!
Doktor odasını kilitleyen hasta! Yarım saat dövülen, ve bunu "yarım saat dayak yedim" diye ifade eden, etmek zorunda kalan doktor!

Kadınlarda sık görülen "idrar kaçırma"ya ameliyatsız çözüm Kadınlarda sık görülen "idrar kaçırma"ya ameliyatsız çözüm

Bu saydıklarımın hiç biri kabul edilebilir, kabul edilebilir olmayan bu duzen ne yazikki yaşanabilir de değil, yazık.

Başka bir Aile Sağlığı Merkezinde bir grup maganda ASM'yi basıyor 3 doktoru darp ediyor kamu kurumuna zarar veriyor. Şiddet aynı, şehir farklı! Şiddet aynı, isim farklı! Şiddet aynı şiddet. Bize farklı bir güvenlik önlemleri lazım.. 

Aile Sağlığı Merkezlerinde yaşanan bu ve buna benzer şiddet olayları her sağlıkçıyı tedirgin ettiği gibi ASM Grup Elemanlarını da korkutuyor. Kurumun en  mağduru olan bu büyük sağlık ordusu beyaz kod verme yetkisine bile sahip değil ve "Biz şiddete uğradığımızda ne yapacağız?" diye soruyor.

Soru çok.. sorun çok çözümü üst düzey önlemler!