Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden ve eğitimi çok derinden etkileyen 'atama bekleyen öğretmenler' sorunu çığ gibi büyümeye devam ediyor. KPSS'den yüksek puan alsalar bile atamaların yetersizliği nedeniyle mesleklerini icra edemeyen öğretmenler artık sabırlarının kalmadığını belirterek yetkililere sesleniyor.

Öğretmenler, senelerce eğitimini aldıkları mesleklerini icra etmek, atanarak işlerini eşit işe eşit hak ve eşit maaş kapsamında gerçekleştirmek istediklerini belirterek yetkililere sesleniyor.

Yıllarca alanlarında eğitim alan öğretmenler hayallerini kurduğu mesleklerini yapmak için uzun süre boyunca KPSS ve atsanma stresiyle mücadele etmek zorunda kalmalarına tepki gösteriyor. Ülkemizdeki eğitim sistemi ağır eleştiriler alırken milyonlarca öğretmenin mesleklerini icra etmek için yıllarca atama beklemesi eleştirilerin de odağı oldu. 

Atama bekleyen binlerce öğretmen geçtiğimiz günlerde Twitter'da bir araya gelerek #BayKemal100BinleCbKemal etiketiyle Cumhuriyet'in 100.yılında 100 bin öğretmen ataması yapacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. Atama bekleyen öğretmenler atamaların seçimlerde kullanacakları oy üzerinde çok etkisi olduğunu belirtirken yaklaşan seçimde öğretmenlerin ve ailelerinin kullacağı oyların büyük bir önem teşkil ettiği bir kez daha gözler önüne serildi. 

Okulların yaz tatili tarihi değişecek mi? Bakan Özer'den flaş açıklama Okulların yaz tatili tarihi değişecek mi? Bakan Özer'den flaş açıklama

CHP'den cevap gecikmedi!

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla atamaları yapılmayan öğretmenlere destek verdi. Yıldız, ''Öğretmenlerimizin yanındayız. Seslerini duyurmaya çalışan öğretmenler yeterli sayıda atama istiyor.'' dedi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal da, ''Öğretmenlerimizin yanındayız. Seslerini duyurmaya çalışan öğretmenler yeterli sayıda atama istiyor.'' paylaşımıyla destek verdi. 

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise, ''Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin sözleşmeli personel alacağını açıkladı! Atanmayan öğretmenler hala #100BinÖğretmen atanmasını bekliyor. Sevgili öğretmenlerim, umudunuzu diri tutun, az kadı. İktidarımızın ilk yılında 200 bin öğretmen atamasını yapacağız.'' dedi.