İstanbul Ataşehir'de 11:45'te, Barbaros Mahallesi Kent Sokak'ta bulunan 2 katlı iş yerinde çıkan yangın paniğe neden oldu. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevler bitişikteki 4 binaya sıçradı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 

İddiaya göre; yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek çevrede bulunan 4 binaya sıçradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis  itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Kartal, Pendik, Şişli, Beşiktaş, Ümraniye'den olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, yerden ve merdiven araçları yardımıyla yangına müdahale etti.

Yangında, yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı. Ekipler çevredeki ev ve iş yerlerine sıçramasını engellemek için yoğun çaba sarf etti. Yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı.

3 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Yaklaşık 3 saatlik müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Yangının başladığı spor salonu tamamen yanarken alevlerin sıçradığı 4 bina da kullanılmaz hale geldi.

Bağcılar'daki çıkan yangından üzen haber geldi Bağcılar'daki çıkan yangından üzen haber geldi

ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

İlk belirlemelere göre yangında ölen veya yaralanan kimse olmadığı belirtildi. Yangın sebebiyle bölgeye resmi polis ekiplerinin yanı sıra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri de sevk edildi.

Çevik Kuvvet ekipleri olay yerinde ve çevre sokaklarda güvenlik önlemi aldı.