Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı açıklamada, Ayasofya Camii artık turistlere ücretli olduğunu açıkladı.

Ayasofya-i Kebir Camii'nin 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren yabancı turistlere ücretli olacağını ve ibadetlerini gerçekleştirmek  üzere gelen Türk vatandaşlarından ücret alınmayacağı duyuruldu.,

Ayasofya, yüzyılalrdır İstanbul'un simgesi olmaya devam ediyor. Yıllarca müze konumundaki yapı, 86 yıl sonra 24 Temmuz 2020'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla ibadethane olarak açıldı.

Ödül Töreni'nde Madrigal "Gazze"yi unutmadı! Ödül Töreni'nde Madrigal "Gazze"yi unutmadı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) basın toplantısı düzenledi. Bakan Ersoy burada yaptığı açıklamada Ayasofya'da 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren UNESCO’nun tavsiyesi ile ziyaretçi yönetim planı uygulamasına geçirileceğini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yaptığı açıklamada''Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerifi'nde Unesco’nun tavsiyesi üzerine 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren ziyaretçi yönetim planı uygulamasına geçiyoruz. Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerifi’nde ziyaret ve ibadet kalitesinin artırılması sağlanacak.15 Ocak’tan itibaren yabancı ziyaretçilere ücretli olacak. İbadetlerini ifa etmek üzere gelen Türk vatandaşlarından ücret alınmayacak. Yabancı vatandaşların ziyaretleri için giriş kapısını değiştiriyoruz. Üst kottaki Topkapı Sarayı'nın olduğu üst kottaki kapıdan alıp galeri var, galeriyi hizmete alıp gezdirip çıkış kapısından çıkmalarını sağlıyoruz,'' dedi.