Çalışma ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Vedat Bilgin, staj ve çıraklık sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmesini isteyen staj mağdurları için de çalışma başlattığı ifade etti.

Staj mağdurlarını sevindirecek haber Bakan Bilgin'den geldi. EYT sorununun çözümü için kolları sıvayan Bilgin staj mağdurlarını da unutmadı. 

STAJ SÜRESİ GÜNDEMDE

Bilgin’le görüşmede, staj süreleri emeklilik sigortası başlangıcına sayılmayan “staj mağdurları” da yer alarak taleplerini iletti. Görüşmeyle ilgili Milliyet’ten Mithat Yurdakul'a bilgi veren Emekleri Yasalara Takılanlar Derneği Başkanı Nalan Esmeray, Bilgin’in, hem EYT mağdurlarını hem de devleti memnun edecek bir formül üzerinde durdukları mesajını verdiğini ve “Ne Finlandiya ne Almanya, kendi modelimizi uygulayacağız” dediğini aktardı.

Annesinin kafasını kesip sokağa atan evladın cezası belli oldu mu? İdam istiyorlar... Annesinin kafasını kesip sokağa atan evladın cezası belli oldu mu? İdam istiyorlar...

Esmeray, Bilgin’le görüşmelerinde stajları emeklilik başlangıcı sayılmayanların mağduriyetlerinin yanı sıra, askerlik borçlanması, Bağ-Kur’lular, TSK-Emniyet borçlanmaları ve kadınların doğum borçlanması gibi konuları da gündeme getirdiklerini belirterek, staj borçlanmasıyla birlikte bu kesimlerin de EYT çözümü için gereken kaynağı sağlayabileceğini söyledi.