Yaşadıkları mağduriyeti çeşitli mecralarla yetkililere duyurmaya çalışan Psikolojik Danışma ve Rehber öğretmenleri, son dakika gelişmelerini takip ederken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Okullara rehber öğretmen atamasıyla ilgili daha önce kullandığı bir ifadenin farklı şekilde değerlendirildiğini belirten Bakan Özer, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

Taşerona kadro düzenlemesi Meclis'e geliyor!  Taşeron belediye şirket işçisi ve şoföre kadro... Taşerona kadro düzenlemesi Meclis'e geliyor! Taşeron belediye şirket işçisi ve şoföre kadro...

"Yakında müjdeli haberi vereceğiz"

"Şu anda rehber öğretmen normu bulunan tüm okullarımızda rehber öğretmen atamasını gerçekleştirdik. Ama normla ilgili yeni bir düzenleme yapıyoruz. Mesela ilkokullarda 300 ve fazla öğrenci olduğu zaman bir rehber öğretmen normu oluşturuluyor. Onları düşürüp mümkün olduğu kadar rehber öğretmen sayısını artırmak ve çocuklarımıza destek olmayla ilgili de çalışmaları inşallah bu hafta içerisinde nihayetlendireceğiz. O öğretmenlerimize de inşallah yakında müjdeli haberi vereceğiz."