Hüseyin Akgün'den staj ve çıraklık tepkisi: Ayrımcılık değil eşitlik istiyorlar Hüseyin Akgün'den staj ve çıraklık tepkisi: Ayrımcılık değil eşitlik istiyorlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in son dakika haberine göre EYT için Meclis açıklaması geldi. Son günlerde milyonlarca EYT'li vatandaşın merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasasının Meclis'e ne zaman intikal edeceği merak ediliyordu.

Bakan Vedat Bilgin dün gerçekleşen Kabine toplantısı sonrasında net kararları açıkladı. Bakan Vedat Bilgin, "Şu anda Bakanlık gündeminde geçici işçiler var, geçici işçilerin kadrolu işçi haline gelmesi, ihtiyaç duyulan sektörlerde kadrolu çalışması sağlanacak. Bu ay içinde onu da sonuçlandırırız. Geçici işçiler 300 bin kişi, belki biraz daha fazla. Çalışma bitmediği için bir şey söyleyemem, ama önümüzde o var. Bu ay içinde bitireceğiz. Ay sonuna doğru Meclise intikal ettireceğiz" dedi.

KONU ARTIK MECLİS'TE

Bilgin, EYT düzenlemesine ilişkin de "Konu artık Meclis'te" değerlendirmesini yaptı. Gelen bu açıklamalar sonrasında ise vatandaşlar gelecek günlerde yasaya dair detayların gelmesini bekliyor.