Balıkesir'in Edremit ve Bandırma ilçelerinde tefecilik yaptığı iddia edilen 7 kişi KOM operasyonları kapsamında yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonlarda, çok sayıda silah, sahte belge ve doküman ele geçirildi.

Ayrıca, düzenlenen operasyonda 18 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası olan 31 ayrı suçtan aranma kaydı bulunan şahıs da gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatanımızın bekasına kim kast ederse karşısında bizi bulacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatanımızın bekasına kim kast ederse karşısında bizi bulacak

TEHDİT ETMİŞLER

Öğrenilenlere göre, Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce Bandırma ve Edremit ilçelerinde tefecilik, yağma ve sahtecilik suçlarına yönelik yürütülen çalışmada, nakit para ihtiyacı olan kişilere faizle para vererek karşılığında yüksek meblağlı senetler imzalatıp, cebir kullanarak ve tehdit ederek haksız kazanç elde eden ve piyasaya sahte fatura süren 7 şahıs Bandırma ve Edremit ilçelerinde yakalanadı. 

Düzenlenen operasyon kapsamında, 2 adet 7,65 mm tabanca ve şarjörü, 1 adet pompalı tüfek, 31 adet 7,65 mm tabanca fişeği, 6 adet 9 mm tabanca fişeği, 1 adet bıçak, çeşitli senetler, sözleşme, not defteri, tapular ve çeşitli dokümanlar, sahte yazarkasa fişi basımında kullanılan bilgisayar ve yazıcı, çok sayıda farklı firmalara ait sahte yakıt fişleri ele geçirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı