EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesinden bu yana aylar geçmesine rağmen, staj ve çıraklık mağdurları emeklilik haklarını aramaya devam ediyor. Emeklilik sisteminde adaletsizlik yaşadıklarını ifade eden staj ve çıraklık mağdurları, çalışma hayatına çocuk yaşta başladıkları için staj ve çıraklık sigortalarının başlangıç kabul edilmesini talep ediyor.

Staj ve çıraklık mağdurları adalet arayışında!

Staj ve çıraklık yapanlar, emeklilik haklarına kavuşmak için mücadele ediyor. Çalışma hayatına erken başlayan bu kesim, sigortalarının emeklilikte sayılmaması nedeniyle mağdur durumda. Emeklilikte yaşa takılan staj ve çıraklık mağdurları, adalet arayışlarını sürdürüyor.

Stajyer ve çırak olarak çalışanlar, emeklilikte önlerine çıkan engelleri aşmak istiyor. Sigortalarının emeklilikte bağlayıcı olması için yetkililerden talepte bulunan bu kesim, emeklilik haklarının gasp edildiğini ifade ediyor.

Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği sahada!

Bilecik'te staj ve çıraklık sisteminde yaşanan sorunlara dikkat çekmek isteyen bir grup mağdur, Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği adı altında bir araya geldi. Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği, mağduriyetlerini çeşitli platformlarda dile getirerek sorumlulardan çözüm bekliyor. Dernek, 8 Ekim ve 30 Kasım arası her pazar günü bir stant etkinliği düzenleyerek kamuoyuna seslenmeye hazırlanıyor.

Mega Metal'in halka arzında talep toplama başladı Mega Metal'in halka arzında talep toplama başladı