Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan programı kapsamında Karabağ’da bulunan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, trafik kazası geçirdi. Sağlık Bakanı kaza ve Yıldırım'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi verirken Yıldırım'dan da bir paylaşım geldi. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’ın programı kapsamında Karabağ’da bulunan Binali Yıldırım’ın içinde bulunduğu araç Cebrayıl’den dönüşte virajı alamayarak kaza yaptı.

Kaza sonrasında hava yastıkları açılan araçtan çıkarılan Yıldırım, ambulansla olay yerinden ayrıldı. Yıldırım’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve Türkiye'ye dönüşü için helikopterle havalimanına götürüleceği bildirildi.

SAĞLIK BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

Meclis'te yaşanan arbedede yoğun bakıma kaldırıldı: Son durumu ne? Meclis'te yaşanan arbedede yoğun bakıma kaldırıldı: Son durumu ne?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve milletvekili Şamil Ayrım'ın içinde bulunduğu aracın Azerbaycan'da kaza yaptığını bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Azerbaycan ziyaretinde olan Sn. Binali Yıldırım’ın korumasıyla milletvekili arkadaşımız Şamil Ayrım’ın da bulunduğu aracı kaza yaptı. Kendisiyle görüştüm. Üçünün de sağlık durumunun iyi olduğunu, kazayı hafif atlattıklarını öğrendim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BİNALİ YILDIRIM: "ŞÜKÜRLER OLSUN DURUMUMUZ İYİ"

Binali Yıldırım, yaşadığı kaza sonrasında Twitter adresinden bir açıklamada bulunarak şu ifadeleri kullandı.

"Azerbaycan seyahatimiz sırasında bir trafik kazası geçirdik. Allah’a şükürler olsun ki durumumuz iyi. Tedbir amaçlı hastanede kontrol altındayız. Dua eden, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum."