Ekmek zammının yaşandığı kentler arasında bir yenisi daha eklendi. Son gelişmeye göre Iğdır'da vatandaşlar, fırınlara gittiğinde artık ekmeği daha pahalı almaya başladı. Buna göre kentte 200 gram ekmeğin fiyatı 4 lira 50 kuruştan 6 lira 50 kuruşa yükseldi.

Zam sonrası bir vatandaş “Sabah ev sahibi aradı kiraya zam yaptı. İkinci müjde de ekmek zammıyla geldi 4 lira 50 kuruş olan ekmek, 6 lira 50 kuruş oldu. 2 TL zam geldi. Yetkililer artık bu zamları durdursunlar artık geçinemiyoruz zor durumdayız" dedi.

ABD, Çin'i Ekim ayında güncellenmiş ihracat kısıtlamaları beklemesi konusunda uyardı ABD, Çin'i Ekim ayında güncellenmiş ihracat kısıtlamaları beklemesi konusunda uyardı

"ZAMLI FİYAT BİLE KURTARMIYOR"

Bir fırıncı ise "Evet zam geldi. Çünkü malzemelere zam geliyor. Unlar pahalı maya pahalı elamanlar, kurtarmıyor. 6 lira 50 kuruş o kadar fazla değil. Kurtarmıyor, nakliyeye zam geliyor, mazota zam geliyor şu anda 6,5 TL’ye sattığımız ekmek kurtarmıyor ama ne yapacaksın mecburen fiyatlar böyle devam ederse yine artacak fiyatlar” diye konuştu.