112. Uluslararası Çalışma Konferansı'na katılmak üzere İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan Işıkhan, Filistin Özel Oturumu'na katılarak konuşma yaptı.

Konuşmasında, bakanlara ve sendikalara, "Ses yükseltmek ve tepki göstermek için daha ne bekleniyor?" diye seslenen Işıkhan, İsrail'e karşı boykot çağrısında bulundu.

Işıkhan, kendisinden sonraki konuşmacılar arasında, İsrail'in BM Nezdinde Cenevre Daimi Temsilciliği Hukuk Müşaviri Yeela Cytrin'in olması üzerine tepki için salondan ayrıldı.

TOPLANTIDA KONUŞAN İSRAİLLİ YETKİLİLER PROTESTO EDİLDİ

İsrail temsilcisi Cytrin'in konuşmasına başladığı sırada, çok sayıda ülkenin temsilcileri, İsrailli yetkililerin kürsüye gelmesiyle salondan ayrıldı.

Bursa'da otomobil ile minibüsün çarpıştı! Kazada 12 kişi yaralandı Bursa'da otomobil ile minibüsün çarpıştı! Kazada 12 kişi yaralandı

Türk heyeti de, İsrailli yetkililere tepki göstererek salonu terk etti.

Oturumda konuşmak için kürsüye davet edilen İsrailli hükümet yetkilisi ve işveren temsilcisi ayrı ayrı protesto edildi.

Yetkililer, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını protesto etmek için bu eylemi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

İsrailli yetkililerin konuşmaları alkışlanmadı.

“ZULÜM KARŞISINDA TÜRK HALKININ SESİ OLMAYA ÇALIŞTIK”

Bakan Işıkhan, tepkisiyle ilgili değerlendirmesinde, Filistinliler'in yaşadığı vahşet karşısında tepkisiz kalmayacaklarını belirterek, "İsrail'in saldırılarını uluslararası platformlarda dile getirmeye devam ediyoruz. İsrail yetkililerinin kendilerini temize çekme ve haklı gösterme çabalarını boşa çıkartmak için böyle bir tepki gösterdik. Vicdanları kanatan zulüm karşısında Türk halkının sesi olmaya çalıştık." dedi.

Editör: Elif Zülfigaroğlu