Los Angeles'tan Denver'a giden United Airlines'a ait Boeing 757-200 uçağının, uçuş esnasında tekerleklerinden biri koptu.

Yetkililerin verdiği bilgilere göre, kopan tekerlek herhangi bir hasara yol açmadı ve uçuş sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Boeing 757-200 tipi uçak, Los Angeles'tan sabah 7:15'te kalktı ve Denver Uluslararası Havalimanı'na saat 10:10'da iniş yaptı.

Kopan tekerleğin Los Angeles'ta bulunduğu, ancak tam olarak nerede olduğunun henüz netleşmediği yetkililer tarafından açıklandı.

YouTube'da paylaşılan bir videoda duyulan LAX'teki pilotların telsiz konuşmalarında, yakındaki bir uçağın tekerleğinin çıktığını fark etmeleri de dikkat çekti.

Biden'a "çekil" çağrıları artarken, o isimden "yarışa devam" açıklaması geldi Biden'a "çekil" çağrıları artarken, o isimden "yarışa devam" açıklaması geldi

United Airlines yetkilisi, “United 1001 sefer sayılı uçak, Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan kalkış sırasında bir tekerleğini kaybetmesine rağmen Denver’a güvenli bir şekilde iniş yaptı. Tekerlek Los Angeles’ta bulundu ve bu olayın nedenini araştırıyoruz.” açıklamasıyla yolcuların güvende olduğunu ve konuyla ilgili gerekli önlemlerin alındığını belirtti.

Kaynak: ShiftDelete.net