Mevsimlik Çaykur işçileri uzun süredir kadroya alınmak istiyor. Eşit işe eşit hak ve eşit maaş isteyen Çaykur çalışanları yetkililere seslenerek kadro sözünün tutulmasını bekliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in geçici işçilerle ilgili düzenlemeyi Meclise gönderdiklerini açıklamasıyla  beklenti içine giren Çaykur işçileri kadro sırasının kendilerine gelmesine bekliyor. 

Çaykur’da çalışan yaklaşık 10 bin mevsimlik işçinin hayallerini süsleyen kadro talebinin şartlı olarak gerçekleştirileceği, mevsimlik ve geçici işçilerin beklentilerini karşılamayacağı iddia edildi.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık işçileri yarım gün iş bıraktı! Ege Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık işçileri yarım gün iş bıraktı!

Binlerce Çaykur işçisi seçim öncesi bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyor. Twitter'da etkinlik düzenleyen vatandaşlar yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor. Başta Cumhurbaşkanlığı CİMER olmak üzere, ilgili makamlara yazdıkları dilekçe ve mektuplarla yaşadıkları sorunları anlatan Çaykur işçileri kadro hakkı için mücadele etmeye devam ediyor.