CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dikkat çeken bir açıklamada bulunarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında bir dosyanın ellerinde olduğunu duyurdu. Özel, söz konusu dosyayı yarın açıklayacağını ancak başına bir şey gelmesi halinde dosyayı üç arkadaşına daha verdiğini belirtti. Özel'in ifadeleri sonrası kamuoyu merakla beklemeye başladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den flaş bir açıklama geldi. Özel TBMM’deki basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla ilgili dikkat çeken iddialar paylaştı.

Özel’in açıklamaları özetle şöyle:

"SÜLEYMAN SOYLU SEN YARINI BEKLE"

Erdoğan'dan EYT açıklaması: İlk maaş ne zaman bağlanacak? Erdoğan'dan EYT açıklaması: İlk maaş ne zaman bağlanacak?

"Süleyman Soylu sen yarını bekle. Yarın burada büyük bir dosya açıklanacak. Yarın burada Süleyman Soylu’nun cevap vermesi gereken, cevap vermekten kaçamayacağı, yine kimyasının bozulacağı bir dosya açıklanacak.

"AÇIKLAYAMAZSAM 3 ARKADAŞA DA YOLLADIM"

Böyle açıklamalar bu bu dönemlerde riskli. Kamuoyu merak etmesin. Özgür Özel yarın o dosyayı açıklayamayacak bir durumda olursa, o dosyayı açıklayacak üç arkadaşıma daha birer örneğini teslim edildi.

"MİLLETİN MENFAATLERİNE DOKUNANLARI İFŞA EDECEĞİZ"

Bu dönemlerde bir gün sonra bir şey açıklayacağım demenin nasıl bir riskinin olduğunun hepimiz farkındayız. Ama bu korku iklimine teslim olmayız. Başımıza gelecek en kötü ihtimal için de üç tane tedbirimiz var. Çünkü aslolan kişiler değil kurumlardır, bu milletin yüksek menfaatleridir. Bu milletin yüksek menfaatlerine dokunanların ifşa edilmesi ve bu milletin kendi helal oylarıyla başından defedilmesi en önemli hedefimizdir."