Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği Kilis mitinginde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Tarihiyle, tabiatıyla insanıyla her hali güzel olan Kilisli kardeşlerimle kucaklaşmanın bahtiyarlığı içindeyim. Kilis son seçimlerdeki dik ve dirayetli duruşuyla bu yeri perçinlemiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yüzde 70 gibi çok yüksek bir oy oranıyla şahsıma teveccüh gösterdiniz.

Kilis'in bizden beklentilerinin farkındayız. İnşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız. Sizlere layık olmak için daha fazla çalışacağız, ter dökeceğiz. Kilis'in hakkını vermek için eser ve hizmet için çabalayacağız.

Şu anda meydanda 28 bin kişi var. Allah nazardan saklasın. Sevgili kardeşlerim, bundan bir sene önce millet olarak asrın felaketini yaşadık, 53 binden fazla canımızı toprağa verdik. Kilis'te de 33 kardeşimiz hayatını kaybetti.  

"Her ay 15-20 bin civarında konut ve köy evi teslim edeceğiz"

Kilis’in de aralarında bulunduğu deprem bölgesi illerini hiç ihmal etmedik, etmeyeceğiz. Kabine toplantılarımızın değişmez gündemi deprem bölgesindeki ihya ve inşa çalışmaları.

Deprem turistleri gelip enkazların önünde fotoğraf çektirip gittiler, bir daha da uğramadılar. Muhalefetin depremzedelere yaptıklarını değil 1 sene, üzerinden 10 yıllar geçse de unutmayacağız. Deprem ülkemizin en acil, en önemli meselesiyken bazı çevreler hala ders almış değil, gündemleri deprem değil. Reklama ayırdıkları bütçe daha fazla.

Yüreği yaralı insanlarımıza yapılan hakaretler faillerinin alınlarına kara bir leke olarak yapışmıştır.

Şimdiye kadar 76 binden fazla konut ve köy evini hak sahiplerine teslim ettik. Her ay 15-20 bin civarında konut ve köy evi teslim edeceğiz. Konutları yapmaya ve teslim etmeye devam edeceğiz. Kilis'te şimdiye kadar 1494 konutun kurasını çektik, hak sahiplerine teslim ettik, ediyoruz.

Bakan Uraloğlu 'Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı' için tarih verdi Bakan Uraloğlu 'Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı' için tarih verdi

Bizim birinci önceliğimiz deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmaktır. Kilisli depremzedelerimize kira yardımı olarak 72 milyon lira ödeme yaptık. Devlet ve millet olarak Kilis'in yanında olduğumuzu her anlamda gösterdik. 

Bundan sonra Kilis'i yalnız ve sahipsiz bırakmacağız. Kilis Mlli Mücadele'nin kahraman şehirlerinden biridir.

"Kaynağı karanlık para destelerini saymaktan başka icraatları yok"

Biz iş yapmanın peşindeyiz, muhalefetin neler yaptığını zaten biliyorsunuz. Biz tuğla üstüne tuğla koymak için çalışıyoruz. Onlar ise kaynağı karanlık para destelerini saymaktan başka icraatları yok. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş CHP'ye bina satın alacaklarmış. Kim? İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı. 

Bunlar lafa gelince şeffaflıktan bahsetmeyi severler, ancak ne para ne ittifak işlerinde sözlerine sadık kalırlar. Deste deste paraları çantalarla, valizlerle taşıyorlar. 5-6 kişi saatlerce euro saymaya yetişemiyorlar. Dolar dolar çantalar eurol'ar hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? Karanlık paralardan kule yapmak dışında başka bir icraatları yok.

Aslında kendisi hesap uzmanı olan bay Kemal, bunları çok rahat iza edebilir. Ama nedense sesi çıkmıyor. Milletin zihnini kurcalayan sorulara tatmin edici bir yanıt yok. 

Kimlikler, partiler ve adaylar hercümenç olmuş durumda. Doğan görünümlü Şahin misali, içi farklı, dışı farklı bir muhalefetle karşı karşıyayız. Kandil'in güdümünde siyaset yapanlara kurdukları gizli ittifakın mahiyetini kimse bilmiyor. Devşirme adaylarla ne yapmaya çalıştıklarından, kapalı kapılar arkasında çevirdikleri dolaplardan CHP'li pek çok yöneticinin de DEM'e oy verenlerin de haberi, bilgisi yok.

"31 Mart’ı milli irade bayramına çevirelim istiyorum"

Kardeşlerim, 30 yıldır huzurunuzdayım. Hiçbir işimizi milletten gizli saklı yapmadık. Cumhur İttifakı olarak hangi illerde ittifak yaptığımız belli. Ortak hareket ettiğimiz yerlerde dayanışma içinde çalışıyoruz. Ayrı yerlerde ise centilmence rekabet ediyoruz. Kilis'te de AK Parti olarak biz kendi adaylarımızla yarışıyoruz. İnşallah sizlerin de desteğiyle hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Sizi yalnız bırakmayacağız. Tabii önce sizin güçlü desteğine ihtiyacımız var. 9 gün kaldı. Hazır mıyız?

Serhat şehrimiz Kilis, 31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı şehitleri için hazır mıyız? Gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz?

Biliyorsunuz önümüz bayram, Ramazan Bayramı öncesi vereceğiniz oyla 31 Mart’ı milli irade bayramına çevirelim istiyorum. 

Biz, meydanlarda verdiği sözleri, göreve gelince unutunlardan olmadık. Kilis'e son 21 yılda güncel rakamlarla 26 milyar lira yatırım yaptık.

Ayrıntılar geliyor...