Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  New York'ta düzenlenecek BM 78. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere, 16-20 Eylül tarihlerinde ABD'yi ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Eylül'de BM Genel Kurulu'na hitap edecek ve New York'ta bulunacağı süre zarfında birçok üst düzey temas ve görüşme gerçekleştirecek

Ehliyet affı mağdurları 'puan affı' değil 'ehliyet affı' istiyor! Ehliyet affı mağdurları 'puan affı' değil 'ehliyet affı' istiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitap edeceği Genel Kurul genel görüşmeleri, "Güvenin Yeniden Tesisi ve Küresel Dayanışmanın Yeniden Canlandırılması: 2030 Gündemi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Yönelik Eyleme, Herkes için Barış, Refah, Gelişim ve Sürdürülebilirlik Doğrultusunda Hız Verilmesi" temasıyla gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında, ABD'de yaşayan Türk vatandaşları ve soydaş toplumu temsilcileri ile bir araya gelmesi öngörülüyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyası temsilcileri, düşünce kuruluşlarının yetkilileri ve Amerikan toplumunun farklı kesimlerinden gelen kanaat önderleri ile çeşitli etkinliklere katılacaktır.