Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa ekonomisine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD'nin doğal gaz bulmakta zorlandığını ve Avrupa'nın dertleri Türkiye ile mukayese edilemeyeceğine değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos 1922-2022 Büyük Zafer'in 100. Yılı Etkinlikleri Kütahya Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Gündeme ilişkin önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi ve hayat pahalılığına değindi.

Son dönemde ülkedeki hayat pahalılı konusunda vatandaşların sıkıntılarının farkında olduklarını belirten Erdoğan, biraz daha sabır ve destek istedi. 

"Doğalgaz bulamıyorlar, market rafları da boş"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa ülkelerinin yaşadığı doğalgaz kriziyle ilgili de konuştu.

Erdoğan, Avrupa'nın ve ABD'nin doğalgaz sıkıntısı yaşadığını söyledi.

Ayrıca Avrupa'da market raflarının da boş olduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bak doğalgaz bulamıyorlar... Marketlerin rafları Avrupa'da boş." ifadelerini kullandı.

"Milletimizin canını yakan bazı sıkıntılar var ama bu tüm dünyanın sorunu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

Türk askeri Katar'a gidiyor: Dünya Kupası Mehmetçiğe emanet Türk askeri Katar'a gidiyor: Dünya Kupası Mehmetçiğe emanet

"Son dönemde milletimizin canını yakan bazı sıkıntılar var ama bu dünyanın da sorunu. Siz bakmayın AB'den ABD'sine kadar. Gelişmiş ülkelerin sorunları yokmuş gibi davrandıklarına. Onların başındaki kara bulutların felaket yağmurları bizimkiyle mukayese edilemez. Bak doğalgaz bulamıyorlar... Marketlerin rafları Avrupa'da boş."

"Yılbaşından sonra aldığımız tedbirlerin ve politikaların günlük hayattaki yansımalarını daha iyi göreceğiz"
Biz Tarım Kredi Kooperatifleri ile vatandaşa daha ucuz ürünler satmaya başladık. Bu artarak devam edecek. Market sayısını 3 bine çıkaracağız. Vatandaşım ucuz ürün almaya devam edecek. Yılbaşından sonra aldığımız tedbirlerin ve politikaların günlük hayattaki yansımalarını daha iyi göreceğiz. Biraz sabır ve daha çok destek istiyorum."