Görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Aslan, tutuklu yakınlarının 26 Haziran Çarşamba günü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüşeceklerini duyurarak 12 Haziran tarihinde de Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile tutuklu yakınlarının bir görüşme gerçekleştirdiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'de Atatürk Anıtına çelenk sundu! Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'de Atatürk Anıtına çelenk sundu!

Mahpus yakınlarının altı haftadır Adalet Bakanlığı önünde eylem yaptığını anımsatan Aslan, tutuklu yakınlarının 26 Haziran'da Bakan Tunç ile yeniden bir araya geleceklerini bildirdi. 

"KANUNLAR AYRIMSIZ BİR ŞEKİLDE UYGULANMALI"

Açıklamalarda bulunan Nevroz Uysal Aslan, şu sözleri sarf etti:

“Cezaevlerinde açlık grevinden boykota evrilen bir eylem var. Görüşmelerde, cezaevlerindeki insan hakları ihlallerinden vazgeçilmesi ve eşit infaz düzeni talep edildi. Hasta mahpuslar için tahliye talebi ve İmralı ile aile görüşünün sağlanması talepler arasında. Taleplerimizi ileteceğiz. Aileler, bireysel yaşadıkları tahliye engellemelerini, mahpusların sağlığa erişim talebini de Bakanlığa iletecek. Adalet Bakanlığı ailelerin doğrudan muhatabı. Bu görüşme çok olağan. Bir an önce hukuka dönülmesi gerekiyor. Kanunlar ayrımsız bir şekilde uygulanmalı.”

Kaynak: ANKA