ASM Grup Elemanları kadro sözlerinin tutulmasını istiyor! ASM Grup Elemanları kadro sözlerinin tutulmasını istiyor!

Türkiye obezitede Avrupada 1. dünyada ise 17. sırada yer almakta. Hal böyle olunca binlerce diyetisyen, diyetisyenliğin daha ulaşılabilir kılınmasını ve  Türkiye'nin uluslararası sağlık turizminde çatı markası Health Türkiye'nin imajına zarar gelmemesi için kamuya 10.000 diyetisyen istihdamı talep ediyor.

Yıllarca alanlarında eğitim alan diyetisyenler hayallerini kurduğu mesleklerini yapmak için uzun süre boyunca atanma stresiyle mücadele etmek zorunda kalmalarına tepki gösteriyor. Ülkemizdeki sağlık sistemi ağır eleştiriler alırken binlerce diyetisyen mesleklerini icra etmek için yıllarca atama beklemesi eleştirilerin de odağı oldu. 

Diyetisyen istihdamının yetersiz olduğunu belirten diyetisyenler, özellikle KYK yurtlarındaki diyetisyen ihtiyacına dikkat çekti.

KYK yurtlarında ve Gençlik Merkezleri'nde diyetisyenlere olan ihtiyacın günden güne arttığını belirten diyetisyenler, gençlerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarını olumlu yönde etkileyecek ve potansiyel sağlık sorunlarının önüne geçilmesi adına 10 bin diyetisyen atamasının yapılmasını talep ediyor.