Dolar güne 32,70 TL'den başladı. Euro ise 35,44 TL'den işlem görüyor.

Kripto para piyasası değer kazanıyor: Bitcoin'in fiyatı 67 bin doları geçti Kripto para piyasası değer kazanıyor: Bitcoin'in fiyatı 67 bin doları geçti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Fatih Karahan, 11 Temmuz Perşembe günü JP Morgan'ın düzenleyeceği toplantıda konuşacak. Bakan Şimşek ayrıca Türkiye Bankalar Birliği ve TÜSİAD toplantılarında da yer alacak ve piyasanın gözü Şimşek'in vereceği mesajlarda olacak.

ÇİN İLE İŞBİRLİĞİ

Türkiye'ye doğrudan yatırımlar da devam ediyor. Çinli elektrikli otomobil devi BYD'nin Türkiye'de yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırımla yıllık 150 bin araç kapasiteli üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi kurması için dün anlaşma imzalandı.

Küresel piyasalarda ise Fed Başkanı Powell'ın geçtiğimiz hafta ECB'nin düzenlediği bir toplantıda yaptığı "Enflasyonun yüzde 2'ye doğru gittiğinden emin olmak istiyoruz" açıklamasının ardından, Perşembe günü açıklanacak ABD enflasyon rakamları merakla bekleniyor. ABD'de yıllık enflasyonun yüzde 3,3'ten yüzde 3,1'e düşmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Global