İçişleri Bakanlığı sözleşmeli yedek personelleri uzun süredir ek atama yapılması için yetkililere sesleniyor. İçişleri Bakanlığı sözleşmeli yedek personelleri, ihtiyaç olması durumunda yeni alım yapılmasını değil de uzun süredir yedeklerde bekleyen personellere öncelik verilmesini talep ediyorlar.

Sosyal medyada etkinlik düzenleyen mağdurlar yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor. Başta Cumhurbaşkanlığı ve CİMER olmak üzere, ilgili makamlara yazdıkları dilekçe ve e-postalarla yaşadıkları sorunları anlatan İçişleri Bakanlığı sözleşmeli yedek personelleri mücadele etmeye devam ediyor. 

Enerji İş ve Satera'dan kadın istihdamında yüzleri güldüren sözleşme! Enerji İş ve Satera'dan kadın istihdamında yüzleri güldüren sözleşme!

İçişleri Bakanlığı 4/B sözleşmeli personel alımı 3546 yedekleri ne istiyor?

 1. Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü için alınan personel, asli kurum ve yerlerinde görevlendirilmeli, yedek olarak belirlenen kişilerin de bir an önce atamaların yapılması gerekmektedir. 
   
 2. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri personelinin yıpranmasına sebep olan ve çalışma barışını bozan uygulama ve talimatlar bir an önce geri çekilmelidir. 
   
 3. Nüfus personelinin yoğun çalışmasının karşılığı artık verilmelidir. Kurumda görevli personel tarafından yapılanm iş ve işlemlerden alınan ücretlerin Emniyet Vakfı'na aktarıldığı bilinmektedir. Bu oluşan paydan Nüfus personelinin hakkını istiyoruz. Döner sermaye sistemi kurularak adil bir dağıtım ile personelin payının verilmesini talep ediyoruz. 
   
 4. Personelin mali, özlülük ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapılarak motivasyonu yükseltilmelidir. 
   
 5. İşyerinin güvenliği sağlanarak sözlü veya fiziksel saldırının önüne geçilmelidir.