Yeniden Refah Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, Genel Başkan Fatih Erbakan’ın başkanlığında yapıldı.

Toplantının ardından Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Genel Başkan Yardımcısı eski bakan Suat Kılıç açıklamalarda bulundu.

EMEKLİ MAAŞLARI: "7 BİN 500 TL İLE GEÇİNEBİLMEK İMKANSIZ"

Emeklilerin en düşük sınırda olan 7 bin 500 TL ile geçinemediklerini her zamana dile getirdiklerini belirten Kılıç, “Bizde en düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 TL ile geçinebilmenin imkansızlığını ve darlığını her vesileyle her zeminde ifade ettik. Bu doğrultuda kamuoyunun gündemine yansıyan bazı gelişmeler var.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NDA İKRAMİYE

TÜİK yıllık enflasyon verilerini açıkladı! TÜİK yıllık enflasyon verilerini açıkladı!

Dini bayramlarda olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle hükümetimizin emeklilere bir defaya mahsus ikramiye verme çalışması içerisinde olduğunu memnuniyetle duyuyoruz. Ancak daha da memnuniyet verici olan gelişme şu olacaktır. Emeklilerimize biz seyyanen bir artışın kalıcı olarak düzenlenmesini hükümetimizden bekliyoruz. Bunu daha önce de dile getirdik.

Bir defaya mahsus verilecek rakam 5 bin TL de olsa 10 bin TL de olsa emeklilerimizin refahına kalıcı ve sürdürülebilir katkı sağlamayacaktır. Dolayısıyla beklentimiz hem milli bayram vesilesiyle ikramiyenin verilmesi hem de en düşük emekli maaşından başlayarak kademeli bir şekilde emekli maaşlarının geçinilebilir düzeyde eriştirilmesidir” diye konuştu.

YEREL SEÇİMDE İTTİFAK 

Kılıç, yerel seçimde Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti ile ittifak yapıp yapmayacağıyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi:

"Genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde ülkemizin 81 ilini kapsayan bir ittifakın içinde olmak tabi olarak mümkün değil. Cumhur İttifakı'nda, bizim dışımızda olan partilerin de 81 il bazında ittifaka girebilmeleri mümkün değil. Bazı iller anlamında ittifaklar söz konusu olabilir. Bu anlamda AK Parti'den, Yeniden Refah Partisi'ne gelmiş henüz bir teklif söz konusu değil. İstanbul, Ankara veya başka iller bağlamında AK Parti'den, partimize gücümüze orantılı bir teklif gelmesi halinde elbette genel başkanımız, genel merkez yönetim ve karar kurullarımızla değerlendirir, kararımızı alırız. Bu istikamette atacağımız adımın adını koyarız."